Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Używanie skryptu bez przeglądarki

About: Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD. [Preview]

Witam,

Bardzo fajny skrypcik, doceniam wysiłek.

Jestem ciekaw czy dałoby radę (bez większych modifikacji) odpalić ten skrypt w node bez przeglądarki? Mam domowy serwer i chciałbym być w stanie móc po prostu odpalić ten skrypt na linuxie wraz z URL filmiku który ma pobrać. Czy jest to możliwe?

Comments

  • Można zrobić automat, który poczeka na załadowanie strony i wyklika co trzeba. Z konsoli bez przygotowania specjalnej wersji pracującej w trybie tekstowym nie widzę tego, ale pomysł fajny.

  • Musiałbyś załadować pełną stronę VOD czymś z interpreterem javascript, gdyż skrypt w niektórych (jeśli nie we wszystkich) przypadkach wyciąga ID z załadowanej już strony. Samo wczytanie pliku HTML, bez wykonania skryptów na stronach nie przedstawi wszystkich wymaganych informacji. Pewnie istnieją jakieś gotowe rozwiązania do tego w nodejs. Następnie należałoby wywołać funkcję symulującą przycisk i przesłać wygenerowaną stronę z linkami do klienta.
    @zacny pewnie będzie więcej wiedział w tej kwestii. Sam pomysł nie jest zły.

    Jeśli chodzi natomiast o urządzenia mobilne, to istnieją przeglądarki na których można zainstalować Tampermonkeya (Yandex, Firefox) i przycisk pobierania pojawia się tak samo jak na komputerze. Skoro i tak musisz odwiedzić stronę VOD żeby skopiować link do materiału, to chyba łatwiej jest od razu kliknąć ikonkę kamery? W nowszych wersjach Androida można dodać "nielubiane" przeglądarki w tryb głębokiego uśpienia (w ustawianiach baterii), tak że nigdy nie działałyby w tle.

This discussion has been closed.